• 0312 230 24 24
  • Sepetim
   

  Bala Çiçekçi

  Ankara - Bala Çiçek Siparişi

  Ankara Bala ilçesindeki sevdiklerinize çiçek göndermek istiyorsanız, Bala Çiçek Siparişi sayfamızdan istediğiniz gün ve saatte teslim edilmek üzere taze çiçeklerden hazırlanan şık bir çiçek aranjmanını online olarak sipariş verebilirsiniz. Türkiye çapında dağıtım ağına sahip 312cicek.com ile Ankara-Bala ilçesine göndereceğiniz çiçek siparişleriniz aynı gün teslim edilmektedir.

  - Beğendiğiniz Çiçeği Seçin

  - Güzel bir kart notu oluşturun

  - Çiçeğinizi aynı gün Bala`daki sevdiklerinize teslim edelim.

  Ankara Bala ilçesi ve Ankara için çiçek siparişi vermek 312cicek.com ile çok kolay.

  Sevdiklerinden çiçek alıp da, buna hayır diyecek hiç kimse yoktur. Çünkü çiçekler saf ve samimi duyguların göstergesidir. Sevdiklerinizle aranızda duygusal bir bağ kurmanıza olanak verir. Ayrıca birbirinden farklı aranjmanlar ve renk seçenekleri ile size seçim yaparken kolaylık sağlar. Aynı kolaylığı çiçek siparişi verirken 312cicek.com da sağlar. Sadece bir tık kadar yakınınızda olan 312cicek.com, birbirinden farklı aranjman seçenekleri ile sizi en yakın çiçekçi nerede diye düşünmekten kurtarır.

  Ankara-Bala Çiçekçi

  Nasıl Sipariş Verebilirim?

  Ankara Bala ilçesine çiçek göndermek istediğinizde, 312cicek.com uygulamasıyla ya da web sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. Üstelik üyeliklik şartı olmadan…

  Bala Çiçek Sepeti

  Balâ ilçesi havalisinin ve 21 köy halkının tamamı Bozulus türkmenleridir. Türkmen oğuzların bayındır boyundandırlar. Bozulus Türkmenlerinin en büyük aşiretlerinden biri olan Tabanlı aşiretine mensupturlar. Ana unsur olan Tabanlı aşireti, Balâ havalisinde daha önce kendileri ile aynı yerlerde bulunan Bozulus Türkmenlerine tabii olan; Bayat-ı Cedid Beyliği Cemaati, Bayat-ı Atik Beyliği Cemaati, Bayat-ı Şeyhli Cemaati ve Aydın Beyliği Danişmentli Cemaatini bünyesinde toplamıştır. Daha önce Erzurum (Pasinler-Horasan) ve Aydın (Söke-Koçarlı) bölgesinde bulunmuşlardır. Erzurum ve Aydın ilinin yerli halkı iken göçüp gelmiş değillerdir. 

  1500`lerde Türkmenistan Daşoğuz`dan Türkiye`ye gelerek Erzurum (Pasinler Horasan) dağlarında yaylak, Aydın (Söke Koçarlı) ovalarında kışlak, konar göçer yörük hayatı yaşamışlardır. 1540 Yılında Tabanlı aşireti 4 cemaatte toplam 316 hane ve 33 mücerred vergi nüfusuna sahipti. İkinci selim döneminde ise bu miktar 595 hane ve 166 mücerrede yükselmişti. Tabanlı aşiretinin kalabalık bir nüfusa sahip olmasına ve bu özelliğini uzun süre devam ettirmesine rağmen Akkoyunlu devletinin siyasi faaliyetleri içinde adına tesadüf edilmemektedir.