English Russian Arabian Turkish

  İade Bilgileri

  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

  MADDE 1 - KONU

  İşbu sözleşmenin konusu, SATICI`nın, ALICI`ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

  MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

  Ünvan: 312cicek.com
  Telefon: 0850 840 97 76

  MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

  Müşteri olarak www.312cicek.com alışveriş sitesine üye olan kişi.
  Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

  MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

  Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

  MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

  4.1 - ALICI, Madde 3`te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’NIN yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ YA daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
  4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI’ DAN başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etme mensinin den birbuketcicek.com sorumlu tutulamaz.
  4.4 –312cicek.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının 
  312cicek.com`a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’NIN tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, 312cicek.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ YA ait kredi kartının ALICI’NIN kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini 
  312cicek.com`a ödememesi halinde, ALICI’NIN kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde 312cicek.com`a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ YA aittir.
  4.7- 
  312cicek.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ YA bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’NIN siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine hakten ve defaten ödenir.
  4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için 312cicek.com`a gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri 
  312cicek.com tarafından karşılanacaktır.
  4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp 312cicek.com`a faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

  MADDE 5 - CAYMA HAKKI

  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde 312cicek.com`a faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ YA teslim edilen ürünün 312cicek.com`a gönderildiğine ilişkin teslimat tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ YA iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün teslimat bedeli ALICI tarafından karşılanır.

  MADDE 6 - SİPARİŞ İPTALİ:

  Eğer sipariş hazırlandıktan sonra iptal ediliyorsa işlem ücreti kesilecektir.
  Eğer teslimat tarihi garantisi verilmemiş olan siparişin teslim edilememesinden dolayı iptali isteniyorsa işlem ücreti kesilecektir.
  İptal için kesilecek işlem ücreti 20 TL`dir.
  Sipariş kredi kartıyla ödenmiş ise iptal için işlem ücretinin ayrıca ödenmesi gerekir.
  Ürün hazırlanmadan önce veya firmadan kaynaklanan sipariş iptalleri için işlem ücreti alınmaz.

  MADDE 7 - SİPARİŞ TESLİMATI:

  Yurtiçine verilen siparişler:
  Teslimat Saatleri:
  Hafta Içi ve Cumartesi : 10:00-21:00
  Pazar Günü : 10:00-20:00

  Sipariş Kabul ve Teslimat Süresi:
  Teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 2 saat önce vermelisiniz.
  Siparişinizin teslimat saati gideceği semte, ürünün hazırlanması süresine ve yol durumuna göre değişebilmektedir.

  Yurtdışına verilen siparişler:
  Teslimat Saatleri:
  Hafta içi gün içerisinde, cumartesi öğleden önce teslimat yapılmaktadır.
  Saatli teslimat yapılmamaktadır.

  Teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 1 iş günü önce vermelisiniz.
  Siparişinizin teslimat tarihi, tatil günlerine ve saat farkına göre değişiklik gösterebilmektedir.
  Siparişlerinizi teslimat bilgisi verilmemektedir. 

   

  Anasayfa
  Kategoriler
  Sipariş Takip
  Sepetim
  Hesabım